O nás

Členy občanského sdružení No:mad (*2011) spojuje zájem o široké pole oblastí od vědy a techniky, kosmonautiky, až po astronomii, přírodu a vesmír jako takový.

Prostřednictvím experimentů z daných oblastí se No:madi snaží překročit hranice konvenčního myšlení, rozvíjet představivost svou i cizí a objevovat nové horizonty poznání a vědění.

Zatímco český výraz nomád odkazuje k cestování, nespoutanosti a vzdoru proti usedlému způsobu života, pasivitě a všednosti, anglické slovní spojení no mad vystihuje filozofii občanského sdružení – nikoliv šílení.

A přesně takové budou naše projekty – originální, nevšední a možná výstřední. I když někomu budou připadat šílené, můžete se spolehnout, že nám rozhodně ne. Stejně jako nomád narušuje ticho na pěšinách světa, budeme my dráždit ticho na pěšinách vaší představivosti.

Chcete-li se stát No:madem, ať už pasivním či aktivním, nahlédněte do sekce Členství, zajímáte-li se o naše aktivity, vstupte do sekce Projekty a chcete-li nás podpořit, neváhejte.


Členové Rady

Veronika Faltová
Předsedkyně občanského sdružení No:mad. V letech 2011 až 2012 působila z pozice členky rady jako jeho mluvčí. V roce 2011 absolvovala studium politologie na Universität Bremen v Německu a v Brně nadále studuje žurnalistiku a sociální politiku na Fakultě sociálních studií. Je autorkou rozhlasového magazínu o architektuře na Rádiu R s názvem Archsashay. S vysíláním má zkušenosti z Českého rozhlasu. Aktuálně je zaměstnaná v České televizi Brno. Volný čas vyplňuje cestováním, obdivováním architektury a sportem.


Karel Stejskal
Místopředseda občanského sdružení No:mad. V letech 2011 až 2012 působil z pozice člena rady jako jeho tajemník. Absolvent oboru pozemní stavby a konstrukce, modul rekonstrukce pozemních staveb, Fakulta stavební ČVUT. Pracuje jako projektant v zavedeném pražském atelieru HABENA, který se specializuje na konstrukce ze skla a prosklené pláště staveb. Ve svém volném čase rád sleduje dobré filmy, zabývá se LARPem a starověkou kulturou a politikou (Řím).Michal Prokopec
Tajemník a pokladník občanského sdružení No:mad. V letech 2011 až 2012 působil z pozice člena rady jako jeho místopředseda. Absolvent VUT v Brně, fakult elektrotechnické a podnikatelské. Pracuje jako vývojový konstruktér a výpočtář MKP ve firmě ZEZ SILKO. Zajímá se o design, architekturu a investice, věnuje se basketbalu, astronomii a létání, a rád čte. Je také autorem stránek 1 Plot Per Week.

Alex Andreev
Pracuje jako IT konzultant se specializací na informační systémy, databáze a SQL. Studuje také dálkově Fakultu aplikované informatiky na UTB ve Zlíně. Pochází z Moldávie, ale již 12 let žije a pracuje v Praze. Mezi jeho zájmy patří sociální sítě, film a hudba. Ve volném čase se také věnuje sportu - běhá a hraje basketbal.


Jaroslav Faltus
Vystudoval knihovnictví na Karlově univerzitě v Praze a nyní pracuje jako herní designer ve společnosti Enigmatus, s. r. o. Je také v našem sdružení jediný pravý nomád!Členové sdružení

Tomáš Černohous
Zákládající člen občanského sdružení No:mad. V roce 2011 až 2012 působil jako jeho předseda. Student doktorského programu Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Absolvoval semestrální studijní pobyt na University of Copenhagen v Dánsku (Political Science a African Area Studies). Kromě studií podniká v oblasti cestopisných přednášek a filmových projektů (svetakraj.cz).


František Bílek
V současné době stále studující a pracující v oboru architektury a stavitelství v Brně. S těmito obory jsou propojeny také jeho zájmy. Aktivně se zabývá fotografováním, grafickým designem a designem všeobecně. Nepohrdne cestovním zážitkem, ať už na kole (třeba až do Chorvatska) nebo v jiném prostředku. Silniční cyklistika, basketbal a squash jsou jeho oblíbené sporty. Více se o všech aktivitách Františka dozvíte na jeho internetových stránkách

Eva Hovorková
Absolventka VFU v Brně fakulty Farmaceutické. Pracuje v lékárně ve Šlapanicích jako lékárnice a zabývá se problematikou diskrétních zón v lékárnách. Zajímá se o zvířata, hlavně o psy a chov ovcí. Spolupracuje na různých projektech s Unií neslyšících Brno. Ondřej Mazura

Studuji v maturitním ročníku na SŠ fotografické, filmové a televizní. Pokouším se dostat na vysokou školu. Věnuji se černobílé klasické, ale i digitální fotografii, designu a filmu. Zajímám se o současnou českou dokumentární kinematografii a angažované umění obecně. Baví mne většina kolektivních sportů, hraji např. šachy, tenis. Mám rád dobré filmy, knihy, přírodu, lidi a spoustu dalších věcí. Členem No:mad, o. s. jsem od 10. března 2012.Eva Grillová
Vystudovala obor Multimédia: zvuková a televizní technika na FEL ČVUT. Kdysi pracovala na petřínské hvězdárně, potom v městské knihovně, v současnosti přešla od tvorby grafických materiálů do herního designu ve společnosti Enigmatus a vlastní firmě Dreadlocks Ltd.


Originál stanov občanského sdružení No:mad si můžete prohlédnout níže.