Thursday, 22 March 2012

První ročník Expediční kamery Žamberk se vydařil. Prohlédněte si fotografie!


Do exotických dálek a situací plných dobrodružství se přenesli návštěvníci prvního ročníku Expediční kamery Žamberk, který za podpory města a FIDIKA uspořádalo o. s. No:mad. Kratší předpremiéru filmového festivalu zhlédlo 9. března 218 studentů Gymnázia Žamberk, následující sobotní odpoledne přišlo na první blok festivalu 84 a na druhý blok 155 diváků.


Součástí sobotního programu byla cestopisná audiovizuální přednáška Tomáše Černohouse o našich krajanech v rumunském Banátu  a vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší expediční fotografii včetně výstavy cestovatelských snímků ve foyer Divišova divadla. V expedičně laděném zázemí v předsálí se podávalo exotické občerstvení. Hosté Expediční kamery Žamberk si však mohli pochutnat všemi smysly - celé odpoledne se v sále promítaly nejlepší dobrodružné filmy uplynulé sezony. Doprovodný program tvořilo představení projektů No:madu včetně prvního veřejného promítání snímků ze stratosféry, které dovezla sonda Normandy SR 2. S kladnými ohlasy se shledalo promítání krátkého filmu Ivana Floreše Fénix, který s vtipem mapuje první pokus No:madu o získání snímků planety Země ze stratosféry.


VÝSLEDKY FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE
Kategorie veřejnost
1. místo: Marek Čejka 
3. místo: Tereza Hronová

Kategorie studenti:
1. místo: Nikola Málková
2. místo: Hana Strnadová
3. místo: Filip Kulhánek

Rádi bychom poděkovali všem fotografům za jejich krásné fotografie! V kategorii veřejnost soutěžilo 32 fotografů včetně dvou zahraničních účastníků, celkem No:madu poslali 148 fotek. Dále se do soutěže zapojilo 8 studentů, kteří dohromady poslali 35 snímků. Celkově jsme prostřednictvím 183 soutěžních fotografií mohli podniknout expedici do 49 zemí a kromě Antarktidy do všech kontinentů světa. Oceněným soutěžícím věnoval No:mad fotoaparáty, meteostanice a expediční vařiče, a to především díky sponzorům - firmě Norservis, ZEZ Silko, Isolit Bravo, Šmídl a Sport Milena Bulíčková.


No comments: