Sunday, 12 February 2012

Projekt Fénix 2 a sonda Normandy SR2Na třetím srazu fanoušků studia Bioware - Biocon 3.0 bylo oznámeno vypuštění sondy Normandy SR2, kterou připravujeme v rámci našeho projektu Fénix!


Pokud to počasí dovolí, bude sonda vypuštěna opět z obce Číhošť během víkendu 3. - 4. března 2012. Povolení k letu od Úřadu pro civilní letectví ČR jsme úspěšně obdrželi a máme také již nakoupenou veškerou potřebnou techniku.

Nová sonda bude obsahovat kamery GoPro HD HeroGoPro HD Hero 2, které budou zaznamenávat průběh celého letu. Dále do sondy umístíme GPS lokátor LMX-102, který umožní nalezení sondy po jejím návratu a GPS logger, který bude v průběhu letu zaznamenávat pozici, výšku a rychlost letu. Vystoupání sondy do výšky přes 30 km umožní meteorologický balón Hwoyee s gramáží 1200 g a její bezproblémový návrat padák Rocketman o průměru 5 ft.Níže si můžete prohlédnout fotografie hotové sondy. Pokud vás zajímá, jak bude let probíhat, podívejte se také na prezentaci o projektu, ve které najdete všechny potřebné informace! Průběh celého vypuštění a výsledky projektu budou zpracovány do krátkého filmu. Na film z minulého vypuštění se můžete podívat na tomto odkaze.Průběh celého projektu a aktuální informace z vypouštění sondy můžete sledovat na fanouškovských stránkách projektu Fénix na Facebooku.
Vypuštění sondy Fénix 2 sponzoruje Electronics Arts k příležitosti vydání hry Mass Effect 3 k 9. 3. 2012.

We are preparing the launch of another probe within our project Phoenix. The probe is called Normandy SR2 and it is sponsored by Electronics Arts. You can follow the news from the project on our Facebook page!


No comments: